Każdego roku do lekarzy zgłasza się mnóstwo ludzi, który mają najróżniejsze schorzenia i dolegliwości, wynikające z niewystarczającego poziomu natlenienia organizmu. Warto zaznaczyć, że każdy z nas w pewnym stopniu ma za mało tlenu w organizmie.

Do czego służy kabina hiperbaryczna?

mała komora hiperbaryczna - cena urządzeniaLekarze specjaliści od dawna zalecają regularne uprawianie sportu  aby abac o swoją formę, ale też żeby się dotleniać, gdyż jest to bardzo ważne. Jeżeli w organizmie człowieka zaczyna spadać poziom saturacji, czyli ilości tlenu we krwi, to może dojść do nieodwracalnych zmian, które mogą skutkować nawet uszkodzeniem mózgu. Jeżeli nie będziemy pilnować tego, to nasz stan zdrowia może się nagle pogorszyć. Lekarze zalecają także korzystanie z terapii tlenowej, która jest przeprowadzana w komorze hiperbarycznej, gdyż to obecnie najskuteczniejsza i najszybsza metoda na dostarczenie tlenu. Ponadto w komorze jest podawany czysty tlen pod trzy razy wyższym ciśnieniem niż atmosferyczne, dzięki czemu tlen pomija barierę przenikalności i trafia bezpośrednio do tkanek. Jeżeli interesuje nas mała komora hiperbaryczna – cena urządzenia zaczyna się od około sześćdziesięciu tysięcy złotych. Jeżeli chodzi o cenę zabiegu w kabinie, to kształtuje się ona ma poziomie od około dwustu pięćdziesięciu do nawet trzystu pięćdziesięciu złotych. W celu osiągnięcia zadowalających rezultatów, specjaliści zalecają aby wykonać przynajmniej pięć – siedem zabiegów w kabinie barycznej. Co ciekawe, na te zabiegi można uzyskać dofinansowanie z NFZ.

Obecnie z komory hiperbarycznej korzystają nie tylko chore osoby, ale również zdrowe. Regularne korzystanie z tlenoterapii wzmacnia odporność i poprawia ogólne funkcjonowanie organizmu, zatem warto wykonać choć kilka serii w ciągu dwunastu miesięcy.