Praca nauczyciela to wyzwanie, które zaskakuje każdego dnia. Utrzymanie dyscypliny w klasie pełnej dzieci i zmotywowanie ich do pracy wymaga od nauczyciela nie lada sprytu. Jednym z moich sposobów na zachęcenie dzieci do pracy jest nagradzanie ich naklejkami.

Naklejki samoprzylepne – świetny sposób na motywację

tani druk naklejek samoprzylepnychKażdy z nas lubi czuć, że nasza praca jest odpowiednio doceniona. Nie inaczej jest z dziećmi. Gdy wiedzą, że wykonały dobrą pracę od razu chętniej podchodzą do kolejnych zadań. Jednak motywowanie dzieci na lekcji nie jest łatwym zajęciem. Wśród nauczycieli dość popularnym rozwiązaniem jest nagradzanie dzieci naklejkami. Najpopularniejszym sposobem jest obdarowanie naklejką aktywnych i dobrze pracujących dzieci. Z kolei dzieci, które nie udzielały się na lekcji odchodzą z pustymi rękami. Zaletą tej metody jest to, że nie potrzebna jest w niej duża ilość naklejek, gdyż nie wszystkie dzieci w klasy je dostają. Ja z kolei dostosowałam metodę naklejkową do swoich potrzeb. Każde dziecko na lekcji robi coś dobrze. Ktoś dużo się zgłasza, ktoś ładnie czyta, ktoś uważnie słucha. Każdy więc zasługuje na nagrodę w postaci spersonalizowanej naklejki. Opracowałam projekt naklejek z pochwałami, a koleżanka poleciła mi gdzie w mieście znajdę tani druk naklejek samoprzylepnych. Okazały się hitem! Dzieciaki doceniły nagrody i teraz starają się na lekcjach zebrać naklejki z każdej kategorii.

Stosowanie naklejek w klasie to przyjemny i efekt sposób na motywację. Są łatwe w przygotowaniu i nietrudno jest znaleźć tani druk naklejek samoprzylepnych. Mogę zagwarantować, że uczniowie będą zachwycone tym systemem i będą dawać z siebie wszystko, aby móc zdobyć kolejne naklejki. To sprawi, że z przyjemnością będą uczęszczać na wasze lekcje.