Dzieciństwo to piękny okres. Uczysz się, bawisz, poznajesz świat. Kiedy jest się dzieckiem, wszystko wokół ma swój czar, urok. Wyobraźnia jest na ciągłych obrotach. Nawet zwykłym przedmiotom nadawane są niezwykłe właściwości. Takie pasjonujące odkrywanie lepiej smakuje z przyjacielem.

Pluszowy przyjaciel z dzieciństwa

pluszowy miś dla dzieciPewnie każdy kiedyś posiadał swoją ulubioną zabawkę. Uczestniczyła ona we wszystkich czynnościach: poczynając od porannego mycia zębów, kończąc w objęciach zasypiającego dziecka. Taka zabawka to także najlepszy przyjaciel, powiernik tajemnic i współtowarzysz zabaw. Cieszy się razem z tobą i z tobą się smuci. Z taką zabawką wiąże się mnóstwo pięknych wspomnień, a każda wzmianka o niej przynosi rozrzewnienie, a nawet wzruszenie. Najczęściej takim przyjacielem staje się pluszowy miś dla dzieci. Ich wybór jest ogromny. Rozmiary, kolory, futerka, materiały, pozycje, akcesoria – to niektóre z różnic. Są misie maleńkie, inne przewyższają nawet rodziców; są takie, z długim futerkiem, a inne mają krótkie, miękkie włosie; są misie polarne, brunatne i szmaciane; są też takie z oklapniętym uszkiem, inne noszą okulary, ubranka. Różnorodność jest wielka, ale wszystkie zabawki tego typu mają jedną cechę wspólną: są idealne do przytulania i kochania. Jest w czym wybierać, ale oczywiście to do dziecka zależy ostateczna decyzja, czy to właśnie przyjaciel młodzieńczych lat. Nawet jeśli przez lata ukochany miś będzie miał zaszyty brzuszek, zgubiony guzik, wytarte futerko, to i tak będzie tym najwspanialszym.

Zapewne każdy miał swojego ukochanego pluszowego misia, do którego ma słabość do dzisiejszego dnia. Z moim misiem przeżyliśmy mnóstwo przygód, odkryliśmy wiele miejsc, jedliśmy, rysowaliśmy i robiliśmy tysiące innych rzeczy, po czym padaliśmy w swoich objęciach do łóżka. Pluszowe misie powstały po to, żeby je kochać.