Dla wielu z nas zdrowie jest najważniejsze. Jeśli ktoś z naszej rodziny choruje bądź cierpi z powodu bólu to staramy się mu pomóc. Szukamy najlepszych specjalistów nawet prywatnie za duże pieniądze. Kiedy niestety ulegamy wypadkowi dość poważnie to szukamy najlepszej rehabilitacji.

Funkcje łóżek nefrytowych

łóżka nefrytoweJeśli z jakiegokolwiek powodu musimy zakupić lóżko rehabilitacyjne powinniśmy zasięgnąć opinii innych pacjentów na temat najlepszych łóżek. Najważniejsze jednak jest uzyskanie porady od lekarza, rehabilitanta lub masażysty. Obecnie największą popularnością wśród pacjentów cieszą się łóżka nefrytowe. Takie rehabilitacyjne łóżka kupowane są zarówno do domów pomocy społecznej, do poradni rehabilitacyjnych oraz często do domu pacjenta.  Z reguły łóżka te posiadają 12 głowic nefrytowych. Na nogach zamontowanych jest sześć oraz w okolicy pleców kolejne sześć. Głównym zadaniem takiego łóżka jest wspomaganie pracy całego organizmu. Ponad to nefryt poprawia krążenie krwi, wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Badania wykazują? że regularne masaże wykonywane za pomocą różnych funkcji łóżka poprawiają ogólny stan zdrowia u prawie 90% osób stosujących je. Każdy pacjent, który potrzebuje rehabilitacyjnego łóżka z funkcjami masażu powinien zaopatrzyć się właśnie w taki typ łóżka. Ponad to łóżko przynosi ulgę w bólu, masuje mięśnie oraz kręgosłup, poprawia przemianę materii oraz zmniejsza stres. Dodatkowo co ważne przyczynia się do łagodzenia schorzeń laryngologicznych.

Polecane łóżka nefrytowe stosowane są w różnych miejscach. Zarówno w gabinetach odnowy biologicznej i spa jak i w szpitalach i oddziałach rehabilitacyjnych. Bez względu na jego dość wysoką cenę, korzyści jakie przynosi jego stosowanie są nie współmiernie większe.