Kupienie sobie roweru elektrycznego to najlepsze co można dla siebie zrobić. Na takim rowerze można jeździć zarówno klasycznie pedałując jak i korzystając z napędu elektrycznego. Wszystko zależy od tego, jaki teren pokonujemy i ile mamy siły w nogach. W każdym razie na samym silniku elektrycznym można przejechać nawet do trzydziestu kilometrów.

Akumulator w rowerze naładuje ładowarka

najlepsze ładowarki roweroweW rowerach elektrycznych umieszczone są akumulatory, które trzeba ładować, żeby móc korzystać z silnika elektrycznego. Ładowarka jest dołączona w zestawie. Kupując rower z silnikiem elektrycznym otrzymujemy w komplecie ładowarkę, która ma dokładnie takie samo napięcie ładowania jak akumulator. Chodzi o to, że ładowarka musi być dopasowana do akumulatora. Można kupić sobie dodatkową ładowarkę lub postawić stację ładującą, ale zawsze napięcie ładowarki musi się zgadzać z napięciem akumulatora. Obecnie najlepsze ładowarki rowerowe mają nawet swoje własne ogniwa słoneczne i swoje akumulatory. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na kosztach ładowania roweru, bo w słoneczne dni naładujemy go dzięki promieniom słonecznym. Takie nowoczesne ładowarki mają mikro instalację fotowoltaiczną, bo działają dokładnie tak samo jak domowa fotowoltaika. W każdym razie koszt naładowania akumulatora roweru elektrycznego prądem z gniazdka wynosi około jednego złotego. Można więc powiedzieć, że jazda takim rowerem jest ekologiczna i praktycznie darmowa.

Jeśli posiadamy rower elektryczny to możemy sobie do niego dokupić zapasową ładowarkę. Zawsze warto mieć taką ładowarkę w zapasie, żeby w razie czego nie musieć czekać na otrzymanie nowej ładowarki. Standardowe ładowarki kosztują około dwustu złotych, ale można zainwestować i kupić sobie ładowarkę wyposażoną w panele słoneczne.