Ostatnio mam dziwne zajęcia popołudniami. A mianowicie chodzę po cmentarzu komunalnym w naszym mieście i szukam inspiracji na najładniejszy pomnik. Siedem lat temu w wypadku zginęli moi rodzice. Miałam wtedy dwadzieścia lat i mimo tego że byłam już dorosła, to w tamtej chwili czułam się jak małe dziecko, które traci najważniejszą cząstkę siebie. Był to dla mnie bardzo ciężki okres w życiu.

Zakład kamieniarski z nagrobkami

nagrobki Teraz, po latach dopiero pogodziłam się z tym, co się stało. Wiem, że wypadki się zdarzają, a rodzice byli w złym miejscu, o złej porze. Z początku winiłam wszystkich wkoło za to, co się stało. Ale teraz już wiem, że było to bezsensu. Ostatnio dojrzałam do momentu w którym chciałabym postawić rodzicom piękny pomnik. Stąd moje spacery po cmentarzu i zapoznawanie się, jakie nagrobki się teraz stawia. Po kilku długich spacerach miałam już swojego faworyta. Zrobiłam zdjęcia i postanowiłam znaleźć zakład kamieniarski, który dla mnie podobny wykona. Okazało się, że nie będzie z tym problemu, bo to jeden z bardziej klasycznych nagrobków jaki się stawia. Czarny z granitu, uważam, że ma w sobie szyk i elegancję. A zawsze pamiętałam mamę jako kobietę z klasą, więc jej nagrobek też taki musi być. Mam do siebie trochę żal, że do tej pory mogiła rodziców przypomina bardziej porośnięty trawnik, ale nie miałam wcześniej pieniędzy i nawet siły się tym zajmować. Wydawało mi się, że wystarczy modlitwa i zapalona lampka, a nagrobek jest zbędny. Teraz wiem, że był to błąd.

Rodzicom należy się szacunek i nie widzę innego sposobu, jak im to okazać, jak właśnie postawieniem nagrobka. Chcę, żeby cała nasza rodzina i znajomi rodziców, mogli swobodnie tutaj przyjść, w końcu usiąść na ławeczce i spędzić tutaj z nimi trochę czasu.