Domy na naszym osiedlu były bardzo dobrze zaprojektowane, zarówno pod względem wizualnym jak i funkcjonalnym. Ich jedynym mankamentem był brak garaży, który najwyraźniej umknął projektantom w trakcie wykonywania projektu osiedla, więc razem z sąsiadami trzymaliśmy samochody na podjazdach lub na chodnikach tuż przy posesji.

Solidne wiaty samochodowe z drewna

drewniana wiata na samochodyCoraz więcej sąsiadów zaczęło jednak zastanawiać się nad zakupem wiaty na samochód, gdyż budowa garażu na tak ciasnych posesjach jak te które zajmowaliśmy na osiedlu mogłaby przysporzyć niemało problemów. Oczywistym wyborem były najprostsze garaże lub wiaty ze stalowej blachy, aczkolwiek w trakcie poszukiwań naszą uwagę najbardziej przykuła modularna drewniana wiata na samochody. Była to wiata równie funkcjonalna jak odmiany ze stali, posiadając identyczne zalety i możliwości rozbudowy czy regulacji, aczkolwiek w przeciwieństwie do takowych była również wykończona bardzo estetycznie, i dostępna w wielu wariantach, różniących się przede wszystkim rodzajem drewna, zastosowanego do wykonania zewnętrznych ścian. Wiaty te mogły być więc bardzo łatwo dopasowane do otoczenia, i bardzo dobrze prezentowały się w tle nowych domów, nie wyróżniając się z zabudowy i nie psując wizerunku otoczenia. W ofertach producentów znajdowały się warianty niemal ze wszystkich rodzajów drewna, nadającego się do użytku zewnętrznego, jak również odmiany ze ścianami z tworzyw sztucznych imitujących drewno.

Były one co prawda droższe niż wiaty ze stali, aczkolwiek znacznie lepiej nadawały się do tworzenia konstrukcji stałych, a dzięki łatwości rozbudowy czy modyfikacji, mogły również spełniać dowolne inne zadanie, wedle potrzeb właściciela. Montaż takiej wiaty był na tyle prosty, iż można było wykonać go samodzielnie w kilka godzin.