Pięć lat temu sprowadziłem z Niemiec samochód marki subaru. Do niedawna samochód świetnie mi się sprawdzał podczas codziennej jazdy. Niestety jakieś pół roku temu zaczęło coś się dziać. Zauważyłem, że silnik zaczyna pobierać olej, co niestety powodowało jego ciągłe dolewanie oraz ciemne spaliny wydobywające się z rury wydechowej. Podstawowe naprawy nic nie dały, więc postanowiłem zrobić remont silnika.

Silnik do subaru – wymiana

remont silnika subaruZ racji tego, że wszystko co mogłem to zrobiłem przy aucie mechanik zaproponował mi remont silnika subaru. Mój samochód na bieżąco ma robione wszystkie naprawy, poza tym został doposażony o różne gadżety, które teoretycznie powinny mu zwiększać wartość, ale niestety z silnikiem, który ciągnie olej nie ma takiej możliwości, żeby go sprzedać w atrakcyjnej cenie. Postawiłem, więc, że remont silnika subaru będzie najlepszym rozwiązaniem. Wiem, że jest to operacja dość ryzykowana, ponieważ takiego silnika nie da się sprawdzić, ale postanowiłem jednak to zrobić. Teraz pora na działanie, okazuje się, że remont silnika subaru to nie taka prosta sprawa. Musi to zrobić mechanik znający się na rzeczy i tych systemach. Na szczęście mój mechanik się na tym dobrze zna, więc mogę mu w tej kwestii zaufać i remont silnika subaru nie powinien mu sprawić problemu. Części na zamianę troszkę mnie kosztowały. Ogólnie taka naprawa to dość kosztowna rzecz, ale bardziej opłacalna niż sprzedaż doinwestowanego auta.

Silnik naprawiony i auto chodzi ciszej, jak nowe. Po dwóch tygodniach od remontu nie widać ciemnych, a ani niebieskawych oparów, które wskazywałaby na zły stan silnika. Remont silnika subaru się opłacił. Mam nadzieję, że samochód posłuży mi jeszcze przez kilka lat bo szkoda byłoby mi go sprzedawać jak włożyłem w niego tyle pieniędzy.