W naszej okolicy działa wielu ulicznych artystów, zarówno dość amatorskich jak i bardzo profesjonalnych, pracujących często na zlecenie. Unikalnych dzieł, tworzonych na murach spontanicznie, można zobaczyć więc u nas dużo, aczkolwiek nie są to niszczące wygląd mazy, jakich pełno w centrach miast, a faktyczne dzieła, mniej czy bardziej estetycznie wykonane.

Artystyczne malowanie ścian w prywatnym domu

dekoracyjne artystyczne ścianyOwe murale są u nas tak często spotykane, iż zainspirowały wielu sąsiadów do zamówienia podobnego dzieła, wykonanego na ścianie domu, często w salonie czy w pokoju gościnnym. Murale na ścianach zastępują w tej roli tapety czy nawet obrazy, i są w tej roli znacznie bardziej widowiskowe, niemal zawsze zajmując całą powierzchnię ściany, a często nawet wychodząc poza nią. W końcu i my zechcieliśmy w taki sposób ozdobić nasz salon, więc zgłosiliśmy się do lokalnej firmy, w której zrzeszeni byli artyści tworzący dekoracyjne artystyczne ściany w prywatnych domach. Wykonanie takiego muralu zaczynało się od zgłoszenia projektu do wykonania, lub wybrania artysty który posługiwał się stylem najbardziej odpowiadającym naszym gustom. Owi artyści później wykonywali wstępny projekt, jeśli był on potrzebny, lub przygotowywali wycenę za narzędzia, jeśli mural miał być całkowicie unikalny i stworzony tylko z wyobraźni danego artysty.

Wykonywanie muralu zajmowało natomiast od tygodnia, nawet do miesiąca czasu, a zależało to przede wszystkim od wielkości dzieła, ilości detali i narzędzi, jakie zostały użyte do jego stworzenia. Dzieło było zawsze całkowicie dopasowane do preferencji zlecającego, więc niemal nie zdarzało się by ktokolwiek zgłaszał firmie jakiekolwiek problemy. Gotowy mural był centralną częścią wystroju pomieszczenia i od razu przyciągał uwagę.