Przyjemny wypoczynek w ogrodzie lub na działce? Latem, szczególnie na terenach położonych blisko rzek lub jezior mogą pojawiać się drobne, gryzące problemy. Na obszarach umiejscowionych blisko zbiorników wodnych lub podmokłych relaks jest zazwyczaj skutecznie destabilizowany przez irytujące komary lub meszki.

Odkomarzanie, czyli likwidacja komarów oraz owadów podobnych

zwalczanie komarówWiększość z nas lubi spędzać leniwe, letnie popołudnia relaksując się w przydomowym ogródku lub na działce. Jest to również ulubiony czas na żer dla meszek, komarów oraz innych gryzących owadów. Możemy wówczas stosować aerozole, kremy oraz świeczki lub lampki odstraszające owady, jednak na dłuższą metę nie zdają one egzaminu. Bardzo duża ilość insektów może skutecznie zniszczyć wieczór dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która w swojej ofercie posiada zwalczanie komarów. Odkomarzanie może odbywać się na kilka sposobów. Jednym z nich jest zamgławianie. Polega ono na wytwarzaniu mgły z preparatu zwalczającego owady. Drobne cząsteczki są w stanie wniknąć w nawet najmniejsze szczeliny i zniszczyć dorosłe osobniki. Inną metodę stanowi oprysk z opryskiwaczy spalinowych. Preparat jest rozprowadzany równomiernie na powierzchni wszystkich skrapianych roślin – drzew, krzewów, traw itp.. Opryskiwanie zimnokropelkową parą należy do najpopularniejszych i najczęściej stosowanych zabiegów odkomarzania. Jego efekt utrzymuje się przez około 4 tygodnie, chyba, że padają ulewne deszcze, które zmywają preparat z liści.

Profesjonalne odkomarzanie zabija dorosłe osobniki owadów lub niszczy ich zdolności rozrodcze. Skuteczność zabiegu jest tym większa, im większy teren obejmuje. W związku z tym, jeżeli chcemy pozbyć się komarów, meszek lub kleszczy z naszego ogrodu, warto porozmawiać z sąsiadami i rozszerzyć działania na ich posesje.