Kupując drukarkę to przeważnie do zestawu dołączone są tonery lub tusze w zależności od tego, jaką drukarkę wybierzemy (laserową, atramentową czy igłową), które starczą nam na pewien okres, krótszy lub dłuższy w zależności od tego jak często będziemy eksploatować urządzenie.

Jaki toner wybrać do drukarki laserowej?

tonery katowiceJak wiadomo prędzej czy później dołączone tonery/tusze się skończą i będziemy musieli zakupić kolejne pojemniki. Jednak wtedy może się okazać, że ich cena jest niewiele niższa niż zakupiony przez nas niedawno sprzęt. Co możemy zrobić w takim przypadku? Oczywiście możemy kupić taki toner lub poszukać alternatywnego wyjścia jakim jest zakup nowej drukarki lub poszukać zamienników. Decydując się na zamiennik powinniśmy dokładnie znać markę swojego urządzenia a także jego model. Dzięki temu szczędzimy sobie kłopotu z ewentualnymi wymianami czy zwrotami w przypadku zakupu złego toneru. Dane na temat sprzętu znajdują się na kartonie lub w instrukcji obsługi. Warto również zapamiętać symbol z oryginalnego pojemnika, który znajduje się na naklejce. Producenci jednak przestrzegają przed zakupem zamienników, ponieważ chcą abyśmy kupowali oryginalne tonery Katowice, które produkowane są pod ich nazwą. Dlaczego wiele osób rezygnuje z zakupu zamienników pomimo, iż są one tańsze? Ponieważ jeśli drukarka się popsuje a my używaliśmy zamienników to producent nie uzna nam gwarancji, ponieważ nie stosowaliśmy się do instrukcji obsługi, w której wyraźnie jest napisane, że należy używać oryginalnych tonerów. Jednak po okresie gwarancji decydujemy się na zamienniki, gdyż są tańsze.

Wybierając tonery warto zastanowić się nad tym czy kupować oryginalne czy też zamienniki. Na różnych stronach internetowych możemy poczytać na ten temat i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji. Czasami ktoś nam może coś podpowiedzieć lub coś zaproponować.