Kiedy drukarki atramentowe osiągnęły u Nas swój szczyt popularności pojawiły się kolejne rozwiązania technologiczne w zakresie obsługi druku. Pojawiły się drukarki laserowe, które drukują za pomocą sproszkowanego tuszu zawartego w tonerze. Nowa technologia stała się bardzo popularna w biurach. Takie drukarki miały ogromne moce przerobowe.

Cenę tonera oceńmy przez pryzmat wydajności

tonery w żyrardowieDo drukarek laserowych i nowoczesnych kopiarek, które można zobaczyć w biurach, niezbędne są oczywiście tonery. Ich ceny są różne, a na rynku dostępne są zarówno oryginały jak i pasujące zamienniki. Jeśli ktoś w ogóle patrzy w tej kwestii na koszty to powinien wziąć pod uwagę wydajność tonera. Chodzi o to, że zamiennik zawsze jest o wiele tańszy od oryginału. Można jednak kupić różne tonery w Żyrardowie i każdy będzie pasował do danego modelu drukarki laserowej. Jak zatem ocenić, który opłaci się najbardziej? Najlepiej właśnie zrobić to empirycznie po liczbie wydrukowanych na danym tonerze stron. Jeśli dwa tonery kosztują tyle samo, ale na jednym wydrukujemy pięćset stron więcej to logiczne jest, że opłaci się go kupić bardziej. Może się okazać, że przy takiej ocenie wydajności najbardziej opłacalny okaże się toner oryginalny. Też tak może być, ale każdy powinien to zweryfikować na przykładzie swojego urządzenia drukującego. Każdy producent ma inną politykę cenową, a do każdej marki drukarek zamienniki kosztują inaczej.

Im więcej drukujemy na drukarce laserowej tym częściej zaczynamy się zastanawiać nad obniżeniem kosztów takiego drukowania. Zakup tonerów można dokładnie przekalkulować. Wystarczy jedynie sprawdzić na kilku przykładach wydajność w postaci liczby wydrukowanych na nich stron. Trzeba policzyć sobie koszt wydrukowania jednej strony.