Na polskim rynku coraz większą popularnością cieszą się naturalne kosmetyki czerpiące moc i siłę z ziół, roślin i kwiatów. Wśród niestandardowych i dość kontrowersyjnych składników, na bazie których powstają różne preparaty kosmetyczne jest olejek CBD. Wytwarzany z w procesie ekstrakcji z liści oraz kwiatostanów konopi siewnych ma bardzo różne działanie na organizm człowieka i skórę. Ze względu na jego skład może być spożywany jako suplement diety, a także stanowić aktywny składnik wielu kosmetyków i produktów pielęgnacyjnych.

Kosmetyki na bazie konopi

krem z cbdNajczęściej wykorzystuje się go do produkcji balsamów, emulsji i i preparatów do codziennej pielęgnacji skóry. Ze względu na możliwość systematycznego używania produktów na bazie kannabidiolu, bardzo dobre efekty daje krem z CBD, o bardzo prostym składzie. Plusem zminimalizowania wszystkich substancji wchodzących w skład kremu, jest jego lepsze wchłanianie przez organizm, a także przenikanie do głębszych warstw skóry.Kremy na bazie kannabidiolu mogą być stosowane przy każdym rodzaju cery, nawet tej z problemami dermatologicznymi. Kannabidiol ma przestronne działanie dzięki bardzo prostej budowie chemicznej. Substancje o podobnym składzie chemicznym znajdują się również naturalnie w organizmie, a przede wszystkim w komórkach skóry. Dzięki procesom zachodzącym w głębszych warstwach tkanek, łatwo jest wchłaniany i przenika do pojedynczych komórek prowokując je do szybszej syntezy i odbudowy włókien Kremy działają odżywczo i spowalniają procesy starzenia skóry. Drugie bardzo ważne działanie kannabidiolu wykorzystywane jest w pielęgnacji i leczeniu skór bardzo wrażliwych  i alergicznych z tendencją do podrażnień, a także dermatoz.

Składniki kremów przeznaczonych do leczenia wielu schorzeń związanych z nadprodukcją sebum i łojotoku, pomagają w pielęgnacji skóry trądzikowej, a także wspomagają procesy odnowy komórkowej przy skórze mocno łuszczącej się i przesuszonej. Kremy przeznaczone do cer tłustych i problematycznych idealnie nadają się dla osób w każdej grupie wiekowej. Efekty stosowania kremów z CBD dają bardzo dobre rezultaty, przywracane są skórze jej naturalne właściwości i w widoczny sposób poprawiona jest jej jakość.