Czy można zainstalować saunę ze światłem podczerwonym we własnym domu? Wiadomo, że coraz więcej osób decyduje się na własną saunę parową. Mniej popularne są sauny fińskie ze względu na swoją wielkość i skomplikowany sposób korzystania z niej. Nowością są sauny infrared. Czy ten rodzaj sauny można mieć w domu?

Sauna infrared jest najbardziej bezpieczna

nowoczesne sauny infrared w domuSauny ze światłem podczerwonym są bardzo proste w użyciu i w pełni bezpieczne dla każdego. W przeciwieństwie do tradycyjnych saun, tutaj nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań do korzystania z zabiegów. Dlatego jest to jedyna opcja dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na tradycyjną formę sauny. Kabinę można bez przeszkód zainstalować we własnym domu. Jedyne czego wymaga sauna infrared to podłączenie do prądu. W takiej saunie kabina nagrzewa się dzięki lampom, a nie dzięki piecom i gorącej parze. Nowoczesne sauny infrared w domu to najczęściej małe pomieszczenia jednoosobowe. Sprawdzą się nawet w mieszkaniach o bardzo małym metrażu. Obecnie sauny są wielkości zwykłej szafy. Nie kosztują też wiele. Sauna infrared to najtańszy rodzaj kabiny, dodatkowo sauna jest bardzo tania w użytkowaniu. Jeśli myślisz o własnym SPA to może warto pomyśleć właśnie o takim rodzaju sauny. Mogą z niej korzystać osoby starsze i dzieci, a nawet kobiety w ciąży. Światło podczerwone dzięki wytwarzanemu ciepłu leczy bardzo wiele schorzeń, pozytywnie wpływa na samopoczucie i wspiera odporność organizmu.

Temperatura w kabinie jest stosunkowo niska, ponieważ wynosi zawsze około 40 stopni. Dlatego zabieg będzie przyjemny dla osób, które nie lubią wysokich temperatur, pary, pocenia się oraz wysokiej wilgotności powietrza. Zabieg może trwać nieco dłużej niż w tradycyjnej saunie, powinien trwać nie dłużej nić 40 minut.