Na rynku obecnie możemy znaleźć bardzo wiele różnego rodzaju fototapet, ale najpopularniejsze z nich są tylko 3 typy. Pierwszą fototapetę, która jest najpopularniejsza jest foliowa, drugą jest lateksowa, a trzecią winylowa. Każda z nich oznacza inne podłoża. Różnią się one również ceną oraz zastosowanie ma także trwałością. Warto również wiedzieć, że fototapety są drukowane farbami ekologicznymi na różnych materiałach.

Czym charakteryzuje się fototapeta foliowa?

fototapety młodzieżowe dla chłopcówJednym z najciekawszych rozwiązań są fototapety foliowe. Jest to rodzaj samoprzylepnej fototapety, która drukowana jest na tkaninie poliestrowej. Jest ona podobna do naklejki ściennej. Jest to najtańsza i najbardziej popularna opcja wyboru wśród dostępnych fototapet. Jakość tego produktu zależny jest od wyboru odpowiedniej folii oraz farby drukarskiej. Tę fototapetę stosuje się do naklejania na gładkich powierzchniach. Są to również idealne fototapety młodzieżowe dla chłopców. Najlepiej nakleja się ją na meblach oraz w drzwiach, a także w miejscach takich gdzie występują szyby, a w niektórych przypadkach może zostać zastosowana do ozdoby ścian. Jest świetnym rozwiązaniem do pokoi dziecięcych, a także młodzieżowych. Największym plusem przy wyborze fototapety foliowej jest łatwość jej zdejmowania i przyklejania w inne miejsce. Kolejną fototapetę jest laminowana, która jest bardzo wytrzymała i produkowana na podłożu lateksowym.

Dzięki temu, że fototapeta laminowana jest produkowana na podłożu lateksowym, to znosi ona wszelkiego rodzaju cierpienia takie jak szorowania oraz czyszczenia przy użyciu bardzo wielu niekorzystnych środków chemicznych. Możemy ją zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu nawet pod prysznicem lub w kuchni. Jest również świetnym rozwiązaniem, kiedy nie mamy czym przy dekorować ścianę w salonie albo też w sypialni.