Niezależnie od tego czy jesteśmy singlem czy też żyjemy w związku – łóżko w sypialni spełnia najważniejszą funkcję jeśli chodzi o wszystkie meble w naszym mieszkaniu. To tu odpoczywamy po całym dniu pracy i obowiązków, ważne aby poza ładnym wyglądem było również i wygodne.

Rodzaje łóżek do sypialni        

łoża tapicerowaneObecnie na rynku królują łoża tapicerowane. Z prostego względu, są łatwe w utrzymaniu, co oznacza, że jakość materiałów z których są wykonane, pozwala na szybkie i łatwe czyszczenie, a dodatkowo są dostępne w przeróżnych kolorach i fasonach – co ułatwia nam dobór do wystroju naszej sypialni. Co ciekawe, wiele firm proponuje indywidualne rozwiązania pod tym względem oferując gamę materiałów, kolorów do wyboru oraz dostosowanie do konkretnego modelu – wtedy nasze łóżko będzie wykonane pod specjalne zamówienie. Zazwyczaj największym minusem jest czas oczekiwania, który zazwyczaj wynosi około czternastu dni roboczych. Inną popularną opcją są łóżka drewniane, w chwili obecnej popularna jest sosna i jesion, ale nie są to jedyne dostępne modele. Największą zaletą jest ich długowieczność – po warunkiem, że wykonał je dla nas dobry cieśla. Należy wystrzegać się tych klejonych i wykonanych z materiałów drewnopodobnych, będą one zdecydowanie tańsze, ale z perspektywy czasu mniej opłacalne. Ostatni rodzaj najczęściej kupowanych to łoża metalowe. Świetnie sprawdzą się nie tylko w nowoczesnych wnętrzach ale również w tych w stylu skandynawskim. Coraz częściej również te są wykonywane pod specjalne zamówienie u kowala. Finezyjne zakończenia i trwałość to cechy, które sprawią, że nasza sypialnia będzie wyróżniała się swoim niebanalnym wyglądem.

Niemniej jednak bez względu na to jaką ramę naszego łóżka wybieramy – czy to tapicerowana, drewniana czy metalowa – najważniejszy jest materac. To czy jest wygodny czy też nie sprawi czy będziemy się czuli wyspani i zrelaksowani. A dzięki temu będziemy czuć się szczęśliwsi i zdrowsi każdego dnia.