Bardzo często właściciele zastanawiają się nad tym w jaki sposób najlepiej mogą karmić swoje psy. Trzeba tutaj brać pod uwagę bardzo dużo czynników, aby dobrać odpowiednią karmę. Będzie to na pewno wiek zwierzaka, jego wielkość oraz waga, aktywność, a także jednak z najważniejszym rzeczy czy nasz czworonożny pupil nie ma żadnej alergii pokarmowej. Jest to niezmiernie ważna informacja przy doborze odpowiedniego żywienia

Gdy nasz pies choruje na alergię – jak karmić?

karma antyalergiczna dla psówPierwszą najważniejszą sprawą jest sprawdzenie czy nasz pies ma alergię, następnie musimy ustalić czy jest ona na tle pokarmowym, czy też środowiskowym. Generalnie można to zrobić na dwa sposoby – najpewniej jest wykonać testy. Robimy to w gabinecie weterynaryjnym, mam dwa rodzaje testów do wyboru, są to albo testy skórne, bądź też takie wykonywane z krwie. Jeżeli chodzi o wybór najlepszych, zdania są podzielone, w przypadku tych z krwi będzie więcej czynników do zbadania, są one też dużo droższe, a pies nie może na dwa miesiące przez ich wykonaniem przyjmować sterydów, czy też niektórych lekarstw, które mogłyby fałszować wynik. Jeżeli będziemy już mieć pewność, iż na pies cierpi na alergię pokarmową, trzeba będzie zapoznać się dobrze z dziedziną – karma antyalergiczna dla psów. Takie karmy zazwyczaj są monobiałkowe, czyli występuje tam tylko jeden rodzaj mięsa, często nie zawierają one również zbóż wcale lub mają ich alternatywę w postaci na przykład ziemniaków. Najmniej uczulające jest mięso jagnięce oraz królik, najbardziej kurczak.

Wykonując testy będziemy mięć wynik, gdzie zaznaczone jest na co specyficznie jest uczulony nasz zwierzak, mają taką wiedzę łatwo będzie dobrać odpowiednią karmę. Pamiętajmy, iż musimy przestudiować dogłębnie skład wybranej przez nas karmy dla naszego psiaka!