Podczas formowania się uzębienia dziecka, warto już zawczasu zadbać o prawidłowe kształtowanie się zębów. Dlatego warto zgłosić się z dzieckiem do gabinetu stomatologicznego lub ortodontycznego. Tam podpowiedzą nam jak uchronić nasze dziecko przed noszeniem w przyszłości aparatu.

Kiedy wybrać się z dzieckiem do ortodonty?

ortodonta poznańRodzic powinien zawsze kontrolować wszystkie nieprawidłowości, które zaważy podczas rozwoju swojego dziecka. Na formowanie się uzębienia u dzieci wpływ mają także dziecięce nawyki, takie jak ssanie kciuka, zbyt długie korzystanie ze smoczka. Z kolei rodzica powinno zaniepokoić, jeżeli dziecko chrapie bądź zgrzyta zębami przez sen lub posiada wyraźną wadę wymowy. Sygnałem, który także powinien nas zaniepokoić, jest asymetryczne kształtowanie się twarzy dziecka. Oprócz tego już kiedy zauważymy u naszego dziecka formującą się wadę wymowy, warto udać się na wizytę kontrolą do ortodonty. Za najlepszy wiek na pierwszą wizytę uznaję się wiek siedmiu lat. Wtedy organizm dziecka jest w procesie wymiany zębów mlecznych na stałe. Zarówno w większych miastach, jak i mniejszych miastach Polski jest dostępnych wiele przychodni ortodontycznych. Dla każdego, kto potrzebuje wybrać się prywatnie do takiego specjalisty jak ortodonta Poznań ma bardzo szeroką bazę takich miejsc. Można tam także wykonać zdjęcie czy wyrobić odcisk szczęki. Dla osób, które jednak pragną uzyskać taką wizytę na fundusz NFZ, warto zawczasu umówić nasze dziecko na wizytę, tak by w odpowiednim wieku mogło skorzystać ze świadczeń. 

Kiedy dziecko rośnie, a jego układ zębowy zaczyna źle się rozwijać, warto pójść z nim na pierwszą wizytę do ortodonty. Taka wizyta pomoże nam ustrzec się przed konsekwencjami, które mogłyby spotkać nasze dziecko w przyszłości. Najlepszy wiek na pierwszą wizytę do wiek, w którym zęby stałe zaczynają zastępować zęby stałe – mniej więcej wiek siedmiu lat.