Granit jest dość specyficznym materiałem, przynajmniej jeśli chodzi o to, w jaki sposób można go używać. Trzeba przyznać, że granit należy do jednych z twardszych materiałów, jakie wykorzystuje się w domu. Jednak jest dość lekki, jak na taką twardość. Jeśłi mamy kruszywo, najlepiej jest użyć go jak farby strukturalnej. Trzeba jednak mieć odpowiednio drobne kruszywo, aby nie spadło ze ściany.

Granit i zastosowanie kruszywa

kruszywo granitoweKruszywo powinno być zastosowane w odpowiedni sposób. Trzeba przy tym uwzględnić wiele rzeczy. Przede wszystkim kruszywo granitowe można wymieszać z kolorowym klejem gipsowym, dzięki czemu powstanie nam farba strukturalna, którą można wykończyć wiele elementów. Kolor granitu plus odpowiednio obrany kolor kleju stworzy ciekawy efekt. Jeśłi kruszywo jest nieco większe, można je użyć jako świetny budulec oraz wzmacniacz betonu. Przydaje się to podczas robienia wylewek, szczególnie na parterze. Można stosować kruszywo granitowe zamiast kamieni w betonie. Kruszywo granitowe nie jest wcale drogim materiałem. Zazwyczaj jest to odpad kamieniarski, dlatego zakłady kamieniarstwa oddają je ludziom za niskie stawki. Dzięki temu nie muszą się przejmować tym, że muszą szukać miejsca do składowania dużych ilości kruszywa. Kruszywo można też wysypać na ścieżkę, jeśli chcemy doraźnie naprawić przyczepność na danej drodze, na przykład na podjeździe.

Kruszywo to bardzo dobry materiał do wielu zastosowań. Oczywiście wiele zależy od tego, jak podejdziemy do różnych pomysłów. Są ludzie, którzy stawiają na bardziej tradycyjne środki, dlatego kruszywo dla nich będzie najlepsze użycie kruszywa jako materiał wzmacniający beton. W innych przypadkach kruszywo może być używane tylko i wyłącznie w celach dekoracyjnych. Każdy ma inny pogląd na tą sprawę.