Wnętrza loftowe to takie, które zostały urządzone w pomieszczeniach po starych magazynach czy też jakichś fabrykach. Ponadto za takie uważa się również te bardzo wysokie, często z antresolami, przeszkleniami i wyposażone w typowo loftowe dodatki. W takich miejscach nie może oczywiście zabraknąć mebli w wydaniu loftowym.

Jak wyglądają loftowe meble?

meble loftoweMeble w stylu loftowym mogą z reguły wydawać nam się dość surowe, może mało przytulne. Jednak w gruncie rzeczy tak nie jest choć wnętrza loftowe, zdecydowanie rządzą się swoimi własnymi prawami. Mogą jednak dzięki dodatkom stać się bardzo delikatne i typowo domowe, jednocześnie nie tracąc swojego charakteru. Meble loftowe bazują przede wszystkim na ciemny, wyrazistym drewnie. Połączone jest ono z metalem, przykładowo metalowymi nogami chromowanymi lub jakimiś podstawami typowymi dla regałów. Również regały metalowe utrzymane w eleganckim czarnym kolorze, świetnie sprawdzają się w loftowych wnętrzach. Jak widać nawiązują one bezpośrednio także do tego, co zastać można w typowych wnętrzach fabryk oraz magazynów. Oczywiście internet jest pełen różnego rodzaju inspiracji, w jaki sposób można urządzić i zaplanować typowe loftowe wnętrze. Nie wszędzie się ono sprawdzi. W niskich i ciemnych pomieszczeniach, raczej nie ma ono racji bytu. Oczywiście taki styl jest dość charakterystyczny dlatego też jeśli gdzieś go wprowadzamy, powinien obejmować on cały dom lub też mieszkanie. Loftowe mogą być również kuchnie czy też łazienki.

Wnętrza loftowe mają w sobie sporo uroku i dziś zyskują na swojej popularności. Coraz więcej osób decyduje się na to, aby styl ten panował właśnie w ich wnętrzach. Bez wątpienia jest to dobry wybór. Takie wnętrze można wyposażyć w meble loftowe, które są dziś powszechne na rynku.