Na pierwszy rzut oka, eliminacja wilgoci może wydawać się żmudną czynnością, ponieważ efekt zawilgoceń jest długofalową konsekwencją. W przypadku budynków, jej pochodzenie wyjaśnia się poprzez przepływ wód gruntowych z dołu na górę. Jak zabezpieczyć elewację przed jej szkodliwym wpływem?

Niezawodne metody – o iniekcji

niezawodna metoda iniekcji krystalicznejRozwiązania technologiczne przynoszą nowe odpowiedzi. Został opracowany zabieg, który pozwala na skuteczną eliminację wilgoci. Niezawodna metoda iniekcji krystalicznej jest często stosowanym procesem przez fachowców. Jej celem jest odcięcie szkodliwych substancji z podłoża i pozbycia się jej obecności na murach. Iniekcja jest prowadzona, dzięki wykonaniu nawiertów, w których zostaje wstrzyknięty preparat. W dalszej kolejności, specjalista wlewa do otworów zaprawę, która izoluje wilgoć. Dobrze przeprowadzona iniekcja zapewnia bezpieczeństwo budynkowi na dziesięć lat. Zaletą zabiegu jest łatwość w zastosowaniu, ponieważ nie jest wymagane, by ingerować w fundamenty budynku. Efekty zaczną być dostrzegalne po upływie siedmiu dni. Jest to związane ze składu chemicznego wlewanej wcześniej zaprawy – aktywator ulega dyfuzji i w kontakcie z  jonami wapnia zostają niewytrącone niekorzystne substancje. Zaschnięty cement służy jako blokada przed wodami gruntowymi. Jej pozytywnym aspektem jest cena, ponieważ główną potrzebą jest zakupienie odpowiednich części, czyli zaprawy i preparatu. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług fachowca, warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie.

Efekty pracy fachowca są widoczne po tygodnia, dlatego warto zaopatrzyć się w cierpliwość. Nie każdy ekspert będzie posiadał podobne przeżycia, dlatego przed zatrudnieniem technika, warto sprawdzić opinie w internecie, które dotyczą jego osoby. Zaniedbanie może wiązać się ze zdrowotnymi przypadłościami.