Czy zastanawialiście się kiedyś ile płaca firmy, które emitują swoją reklamę w telewizji. Odpowiedź jest bardzo prosta – koszty emisji są bardzo duże, a dodatkowo uzależnione od czasu w którym ta reklama będzie się wyświetlać. Co nie oznacza, że produkcja filmów reklamowych jest zarezerwowana tylko dla największych.

Kto i za ile wyprodukuje nam reklamę?

filmy reklamowe - cenaO tym, że w dzisiejszych czasach trzeba wciąż zaskakiwać Klienta i o niego walczyć, wie każdy mniejszy czy większy przedsiębiorca. Z drugiej strony, należy pamiętać, że nie zawsze każdy rodzaj reklamy – czy to w prasie, Internecie, będzie sprawdzał się akurat w naszym przypadku. Jednakże, jednak rzecz jest tu wspólna. Obecnym hitem na rynku reklamy – jest wideo, i jak pokazują badania, bardzo długo pozostanie na szczycie. Przemawia za tym kilka prostych faktów. Po pierwsze, użytkownicy i odbiorcy coraz częściej wybierają treści wideo z wygody. Łatwiej i szybciej jesteśmy w stanie pochłonąć większą liczbę informacji – oglądając materiał wideo. Po drugie, w chwili obecnej – dzięki nowoczesnej technologii – mamy możliwość wyemitowania reklamy czy spotu reklamowego nie tylko w odbiornikach telewizyjnych, ale także na portalach internetowych, komunikacji miejskiej a nawet na zewnętrznych billboardach. Po trzecie, jeśli chodzi o profesjonalne filmy reklamowe – cena produkcji wciąż maleje – przy jednoczesnym wzroście jakości tych filmów. Jak zatem widać, ogólna tendencja na rynku przejawia się w mnogości ofert firm, które zajmują się profesjonalnym montażem wideo. Najprostsze filmy – spoty o długości do piętnastu sekund – to wydatek około tysiąca złotych. A taki spot, wraz z prawami autorskimi będziemy mogli dowolnie wykorzystać w przyszłości.

Podsumowując, reklama w formie filmu jest w zasięgu ręki każdego przedsiębiorcy – zarówno tego małego jak i dużych firm.  A jeśli jeszcze nie masz pomysłu – wystarczy poszukać w Internecie – praktycznie w każdym mieście znajdziesz jakaś firmę, która zajmuje się tym na co dzień i chętnie posłuży Ci pomocą.