Dekoracje w domu i urządzanie swojego mieszkania nie jest łatwe, szczególnie jeśli robimy to po raz pierwszy. W sklepach meblowych znajdziemy mnóstwo kolorowych stylowych dodatków od oryginalnych wazonów, przez kolorowe serwetki, aż po piękne firany, których nie trzeba prasować. Dlatego z rozmysłem trzeba zaplanować aranżacje w naszym domu.

Salon z firanami bez prasowania

firany bez prasowaniaJa ostatnio, na szczęście końcu, uporałam się z malowaniem ścian i kładzeniem nowych paneli. Chociaż trochę nam to zajęło to mieszkanie już wygląda o wiele lepiej niż przed tym małym remontem. Teraz więc przyszedł czas na dekoracje, dodatki. Ostatnio już wybrałam się na zakupy, aby wybrać piękne firany bez prasowania, nowe, plamoodporne obrusy na stół, oryginalne serwetniki. Na szczęście wszystko udało mi się wybrać już podczas pierwszych zakupów. Teraz chciałbym dobrać do pięknych firanek delikatne zasłonki, które dodadzą uroku. Planuje również kupić duże, różowe pufy do kanapy, aby wiele osób mogła rozsiać się wygodnie przy stoliku kawowym. Do łazienki natomiast brakuje mi kilku drobiazgów taki jak dozownik na mydełko do rąk, nowy dozownik na papier toaletowy, widziałam również ostatnio w sklepie piękny, gruby dywan łazienkowy – który idealnie będzie pasował w mojej łazience. Wszystkie te drobne elementy muszą współgrać z całością mieszkania, dlatego ja poświęcam sporo czasu na wybór dodatków, aby nie zniszczyć i nie zepsuć dotychczasowego efektu.

Remont i wykończenie mieszkania zajmuje sporo czasu i energii, jednak równie dużo siły warto poświęć na udekorowanie naszego mieszkania. Subtelne elementy wykończenia takie jak firanki, zasłony, kwiaty, kolorowe poduszki, obrus na stole – sprawiają, że mieszkanie się staje się przytulne i po prostu nasze własne.