Powierzchnia kraju jest podzielona na przeróżne rodzaje działek. Dzielą się one ze względu na przeznaczenie, ale też lokalizację, ponieważ od tego zależą ich parametry. Nie znajdziemy działki budowlanej w lesie, ale nad morzem już tak.

Jaka działka posiada drogę?

działki z drogami niedaleko kołobrzeguTo, z jaką działką mamy do czynienia, będzie wiadomo dopiero wtedy, kiedy sprawdzi się jej dokumentację urzędową. Zdecydowana większość działek jest uwzględniona w miejskim planie zagospodarowania przestrzennego, gdzie znajdują się wszystkie najważniejsze informacje na ich temat. Także jeżeli nie jesteśmy pewni co do kategorii działki, to najlepiej udać się do powiatowego Urzędu Architektury i Budownictwa, aby uzyskać dostęp do dokumentacji. W planie zagospodarowania znajdziemy takie informacje jak: maksymalna liczba obiektów na działce, wielkość oraz wysokość budynków, szerokość elewacji i także rodzaj zabudowy. Dzięki takim informacjom będziemy mogli bez obaw zacząć zagospodarowywać grunt. Działki z drogami niedaleko Kołobrzegu są najczęściej uzbrojone, czyli posiadają fizyczne podłączenie podstawowych mediów takich jak: energia elektryczna, woda, gaz i kanalizacja miejska. Jedynie działki budowlane mają wydzielony teren pod drogę, ponieważ wymagane jest przepisami prawa. Na takim gruncie można postawić dom jednorodzinny, osiedle mieszkaniowe, centra handlowe czy dowolne obiekty pożytku publicznego. Mogą je nabywać  osoby indywidualne, przedsiębiorcy czy organizacje państwowe. W Kołobrzegu możemy je kupić w centrum miasta, ale także blisko plaży.

Zakup działki, zwłaszcza budowlanej z drogą, jest najczęściej sporym wydatkiem, gdyż nierzadko bywa, że jej wartość dorównuje połowy ceny domu. Wszystko za sprawą parametrów, warunków technicznych i też zezwoleń, które działka już posiada.