Jeszcze na początku roku byłam przekonana, że tegoroczne wakacje są przegraną sprawą. Tymczasem, okazało się, że i w tym roku, tak jak zawsze, będę mogła wybrać się wraz z rodziną na tygodniowe wakacje. Mam dwójkę dzieci – 8 letniego syna i 3 letnią córkę, i jestem pewna, że ten kto ma dzieci, wie, że wczasy z dziećmi bywają czasami męczące. Szczególnie jeżeli pojedzie się w nieciekawe dla dzieci miejsce.

Dzieci uwielbiają spędzać wczasy nad morzem

wczasy z dziećmi nad morzemJestem fanką gór, niestety wiem, że nie jest to miejsce zbyt popularne wśród dzieci. W szczególności moich. Moim zdaniem jeżeli już wybieramy się na wakacje to warto wybrać morze. Uwielbiam Bałtyk więc i tym razem wyruszyliśmy na wczasy z dziećmi nad morzem. Polskie morze jest naprawdę piękne i jest to świetne miejsce na wypoczynek. Chociaż oczywiście jeżeli ktoś chce spędzić bardziej aktywne wakacje, też nie będzie się nad morzem nudzić. Wielkim plusem wczasów nad morzem zdecydowanie jest duża baza noclegowa, dzięki czemu łatwo jest znaleźć hotel, który w stu procentach spełni nasze oczekiwania. W tym roku zdecydowaliśmy się na pobyt w hotelu oferującym wiele atrakcji, zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Przykładowo, wieczorami mogliśmy korzystać z sauny oraz innych zabiegów, podczas gdy dzieci brały udział w zajęciach organizowanych przez hotel. W dzień większość czasu spędzaliśmy spacerując, i oczywiście na plaży.

Każdy rodzic wie, że dzieci potrafią łatwo znudzić się w trakcie wakacji. Dlatego też tak ważne jest by pamiętać o tym, że należy zapewnić im odpowiednią ilość rozrywki, oraz zabrać je w miejsce, które im się spodoba. Uważam, że to morze jest najlepsze na wczasy z dziećmi, szczególnie najmłodszymi. Kąpanie się i zabawa na plaży to zawsze wielka frajda dla dziecka.