Zimowe wieczory mają swój niepowtarzalny urok. Kto z nas nie lubi zaparzyć sobie herbatę, włożyć ciepły sweter i posłuchać nastrojowej muzyki. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze odpowiedniej temperatury. Systemy grzewcze funkcjonujące w naszych domach przyjmują różną postać. Gdzieniegdzie spotkamy jeszcze stare piece kaflowe. Najczęstszym widokiem w polskich domach jest jednak ogrzewanie centralne. Bardziej ekskluzywnym rozwiązaniem jest kominek.

Istotność jakości drewna kominkowego

Drewno Kominkowe RybnikKominek oprócz dostarczania nam ciepła bezpośrednio pochodzącego od ognia jest formą bardzo pierwotną, jeżeli chodzi o ogrzanie pomieszczenia. Od niepamiętnych czasów ogień towarzyszy człowiekowi, służąc mu jako źródło światła i ciepła. Od czasu kiedy używamy kominków w naszych salonach, niezwykle istotną kwestią jest dobór materiału.Drewno Kominkowe Rybnik jest do tego celu przenaczone. Nie powinniśmy palić w kominku drewnem z odzysku budowlanego. Drewno to może zawierać ślady innych elementów, takich jak papa, gwoździe etc. Pamiętajmy, że jakość drewna przekłada się zarówno na kaloryczność jak i długość palenia się. Nie poleca się stosowania drewna iglastego, gdyż produkują dużą ilość dymu w procesie spalania ze względu na dużą ilość żywicy. Należy stosować drewno najbardziej nadające się do kominka. Takim drewnem niewątpliwie jest brzoza, która jest najbardziej popularnym drewnem kominkowym. Istnieją punkty, w których możemy nabyć drewno kominkowe.

Są specjaliści, którzy znają się na rzeczy i zajmują się drewnem dbając o jego konserwacje. Istotne jest również odpowiednie sezonowanie. Jak każda dziedzina życia, aspekt palenia drewnem w kominku wymaga wcześniejszego zgłębienia wiedzy na ten temat. Lepiej nie eksperymentować z losowo dobranym materiałem palnym, gdyż może być to niebezpieczne dla zdrowia.