Ludzie od najdawniejszych czasów otaczają się różnego rodzaju sztuką. W dzisiejszych czasach w dobrym guście jest posiadanie własnej kolekcji obrazów. Najlepiej tych, które wyszły spod pędzla klasyków, lub młodej awangardy, która zyskuje na popularności.

Jaki obraz malowany na płótnie wybrać?

obrazy na płótnieObrazy, które są malowane na płótnie należą do tych, które są najbardziej cenione. Sama technika oczywiście też jest ważna, lecz jest grono koneserów, ceniących sobie kunszt artystów, jedynie przez pryzmat powierzchni, na których tworzą. Obrazy malowane na płótnie znajdziemy w galeriach oraz najsłynniejszych aukcjach sztuki. Wszyscy klasyczni artyści malowali właśnie na płótnie, gdyż to tworzywo jest najbardziej trwałe i jednocześnie jest najbardziej wdzięczną powierzchnią dla profesjonalistów, którzy wiedzą jak posługiwać się pędzlem. Obrazy na płótnie to również dzieła malowane na zlecenie. Mogą one obejmować praktycznie każdy rodzaj zamówienia. Zatem możemy zamówić zarówno obraz wzorowany na naszej wizji, dać dowolność artyście lub idąc po linii najmniejszego oporu – poprosić o reprodukcję dowolnego istniejącego już, obrazu. Najczęstsza wśród zamówień jest trzecia opcja, choć wykonanie reprodukcji jest jedną z najtrudniejszych prac i co za tym idzie – najdroższą. Jednak nie zraża to miłośników sztuki w żadnym stopniu i bywa, że czekają długimi miesiącami na swoją wersje kopii. Płótno doskonale komponuje się ze stylowymi ramami w związku z czym, takie obrazy pełnią funkcję reprezentacyjną. 

Malowaniem na płótnie w Polsce, trudni się bardzo wielu artystów. Wielu jest takich, którzy wykonują jedynie własne projekty i nie sposób namówić ich na wykonanie reprodukcji lub obrazu wedle naszej wizji. Dlatego gdy chcemy mieć w domu reprodukcje, najlepiej szukać fachowca w internecie.