Najpierw dziecko uczy się raczkować, siadać i chodzić. Potem następuje czas kiedy samodzielnie zasiada na rower i staje się bardziej niezależne od rodzica. Jednak zanim nastąpi ten przełomowy moment, to często maluchy są wożone przez rodziców w specjalnych fotelikach, które się montuje na rowerze.

Jaki wybrać fotelik rowerowy?

Foteliki rowerowe - bobikeNie każde dziecko możemy przewozić ze sobą na rowerze, ponieważ aby mogło jeździć w foteliku, to musi umieć samodzielnie siedzieć. Najczęściej pierwsza rowerowa wyprawa naszego malucha odbywa się kiedy już skończy półtora roczku. Foteliki rowerowe – Bobike są dopasowane do wieku i wagi dzieci. Możemy znaleźć na rynku kilka modeli, z których najlepsze będą te, wykonane z grubego i odpornego na uszkodzenia plastiku. Właśnie takie są foteliki Bobike. Są idealnie wyprofilowane i można je montować niemalże w każdym rowerze z przodu, lub z tyłu. Jeżeli nasz rower posiada bagażnik, który może udźwignąć ciężar fotelika z dzieckiem, to z pewnością produkt Bobike będzie pasował, gdyż posiada regulowaną podstawę, szerokość i wysokość. Jest łatwy w obsłudze i przede wszystkim lekki. Wewnętrzna strona siedziska jest wyścielona miękką gąbka, która amortyzuje wstrząsy podczas jazdy, oraz daje dziecku większy komfort. Odpowiednio wyprofilowany zagłówek, pozwala na zmieszczenie się główki dziecka z kaskiem. Każdy fotelik jest wyposażony w boczne osłony, które chronią dziecko przez ewentualnym włożeniem nóżki w szprychy koła, oraz zapobiegają przez chlapaniem w trakcie jazdy po deszczu.

Dzieci lubią jeździć z rodzicami na rowerze, ponieważ się nie męczą i podziwiają świat z perspektywy pasażera. Foteliki są bezpieczne, ponieważ posiadają specjalne pasy, którymi się dziecko przypina do siedziska, a także nóżki są przypisane do osłon z podestem na stopę. Jeżeli dużo jeździmy na rowerze, to warto mieć taki fotelik.