Wielu właścicielom pojazdów, spędzają sen z powiek rysy i otwarcia na karoserii, które znacząco szpecą wygląd auta. Na dodatek, jeżeli są głębokie, to mogą powodować szybką korozję, która będzie oznaczać konieczność ponownego malowania.

Jak wykonać korektę lakieru?

fachowa korekta lakieru w gdańskuW obecnych czasach znacznie większą uwagę przykłada się do ochrony środowiska i dzieje się to już niemalże w każdej branży, nawet samochodowej. Producenci motoryzacyjni do malowania karoserii używają specjalnych lakierów na bazie wody, które co prawda doskonale się prezentują, ale są znacznie mniej wytrzymałe. To z kolei sprawia, że konieczne jest zabezpieczanie go przed uszkodzeniami. Oczywiście prędzej czy później one się pojawią i wtedy konieczna będzie fachowa korekta lakieru w Gdańsku, w jednym z salonów auto detailingowym. Jest to profesjonalna usługa, która polega na dokładnym polerowaniu lakieru oraz nałożeniu specjalnego preparatu, który sprawia, że nawet głębokie zarysowania znikają. W ramach detailingu taka usługa jest bardzo droga, ale też daje spektakularny efekt. Jeżeli nie chcemy wydawać kilku tysięcy na renowację lakieru, to można ją wykonać samodzielnie przy użyciu odpowiednich środków. Można także osiągnąć doskonały efekt, ale nigdy nie będzie on taki, jaki można osiągnąć w salonie. W sklepach motoryzacyjnych znajduje się mnóstwo kosmetyków samochodowych do polerowania czy nabłyszczania, z których może skorzystać każdy właściciel. Nie są one drogie i pozwalają na skuteczną korektę lakieru.

Bez wątpienia wygląd nadwozia wpływa na wartość samochodu, gdyż to pierwsze co widzimy.  Często osoby, chcące sprzedaż samochód, wykonują renowację lakieru, aby szybko podnieść cenę rynkową samochodu. Po takim zabiegu, warto od razu zabezpieczyć lakier przed uszkodzeniem.