Silnik diesla to maszyna, która wymaga od nas kilku zabiegów, dzięki którym możliwe jest użytkowanie jednostki napędowej zgodnie z przyjętymi wytycznymi. Silnik wysokoprężny może dawać nam pewne sygnały, które często są widoczne zimą. Należą do nich problemy z odpaleniem silnika w temperaturach ujemnych lub też podwyższone spalanie. Możemy wówczas zastosować kilka ciekawych dodatków do paliwa.

Jak działają dodatki do paliwa dla diesli?

dodatek do olejuJednym z rozwiązań, jakie możemy zastosować podczas problemów z odpaleniem podczas niskich temperatur są tak zwane depresatory. Chronią one paliwo przed wytrącaniem się kryształków parafiny, co często ma miejsce podczas zimowych dni, kiedy temperatura na zewnątrz znacznie spada. Dawkę tego rodzaju preparatu należy zastosować przed mętnieniem oleju napędowego. Stosowanie wyżej wymienionego środka pozwoli nam cieszyć się doskonałą praca jednostki wysokoprężnej i zaoszczędzi nam niepotrzebnych kłopotów z dojazdem do pracy za pomocą taksówek. Oprócz środków do paliwa możemy także zdecydować się na stosowanie paliwa arktycznego, które ma właściwości chroniące przed problemami z pracą silnika. Następny dodatek do oleju to preparat do czyszczenia układów wtryskowych, który zapobiega ich zanieczyszczaniu oraz chroni przed jego następstwami. Do spodziewanych skutków zabrudzonych wtryskiwaczy mogą należeć spadki mocy silnika oraz nieunormowane i podwyższone spalanie.

Jeżeli posiadamy silnik wysokoprężny w naszym samochodzie, na pewno będziemy musieli wykonać kilka zabiegów eksploatacyjnych, które pozwolą na wykorzystanie jego pełnych możliwości. Specyfika pracy jednostek diesla pozwala na stosowanie nowoczesnych preparatów, które pomogą nam w łatwy sposób doprowadzić nasz silnik do optymalnego stanu.