Obecnie wielu przedsiębiorców stara się zwrócić uwagę na swoje usługi potencjalnych klientów. Oczywiście w czasach ogromnej konkurencji trzeba dokonać wszelkich starań aby nasza oferta była korzystna dla potencjalnej grupy docelowej.

Zastosowanie trzciny jako połaci dachowej

trzcina na dachW branży hotelarskiej często najlepszą wizytówką przedsiębiorstwa jest wygląd. Wiele osób zwraca uwagę na aspekt wizualny przy wyborze najlepszego noclegu. Dlatego inwestorzy nie oszczędzają na tego rodzaju elementach. Ciekawym rozwiązaniem może być hotel w dawnym stylu. Często towarzyszy jemu starodawna trzcina na dach, która wygląda bardzo ładnie i zwraca na siebie uwagę. Takie budynki sprawdzą się w przypadku hoteli, restauracji czy sal ślubnych. Tutaj nie mamy ograniczeń. Jednak oryginalny wygląd daje nam przewagę konkurencyjną już na samym starcie. Jeżeli chodzi o dach z wykorzystaniem trzciny to samo rozwiązanie niesie za sobą określone zalety. Przede wszystkim jest to materiał naturalnego pochodzenia. Dlatego jest całkowicie neutralny dla otaczającego nas środowiska. Jeżeli zależy nam na ekologii to jest to świetny sposób na realizację własnych założeń. Ponadto taki dach jest bardzo wytrzymały. Dobrze konserwowana i oczyszczana trzcina może leżeć nawet do stu lat na budynku. Dlatego wbrew pozorom jest ona bardzo trwała i możemy liczyć na jej długowieczność. Dodatkowo jest odporna na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Przetrwa silne wiatry, deszcze, gradobicia czy ulewy.

Pod tym kątem jest bardzo uniwersalna. Również jej oczyszczanie nie jest skomplikowane. Główne zabiegi polegają na usuwaniu pojawiającego się mchu. Często robią to specjalne firmy i nie pobierają dużych opłat. Dlatego dach z trzciny jest stosunkowo tani jeżeli chodzi o jego pielęgnację i konserwację.