Wiosna nie dla wszystkich jest to czas pięknego przebudzenia natury do życia. Duża część spośród nas wiosnę kojarzy z pyłkami, łzawieniem oczu i kichaniem. Jednak nie tylko wiosną jesteśmy narażeni na działanie alergenów w powietrzu. Bardzo często kłopoty z oddychaniem i widzeniem zapewniają nam brudne klimatyzatory.

Dlaczego tak ważna jest wymiana maty filtracyjnej

mata filtracyjnaW zamkniętych pomieszczeniach najczęściej w pracy lub sklepie gorące lub zimne powietrze z zewnątrz jest neutralizowane włączoną klimatyzacją. Jednak nie każdy wie, że nie są to sprzęty, o które nie trzeba dbać. jednym z najważniejszych składnikiem dobrego klimatyzatora jest mata filtracyjna. Swoją strukturą hamuje i powstrzymuje przedostawanie się alergenów do powietrza, którym oddychamy. Mało tego, jeśli mata filtracyjna jest zawsze odpowiednio często wymieniana, to możemy pozbyć się problemu powstawania grzyba. Czysta i nowa mata filtracyjna zapewni nam wysoka jakość wdychanego powietrza, naszym płucom moc świeżości i zdrowego wkładu, a naszym oczom brak przesuszeń i chorób wywołanych grzybem. Wymiana każdej części klimatyzacji lezy w zakresie obowiązków naszych pracodawców, którzy są zobligowani do zapewnienia nam odpowiednich warunków pracy. Jeśli więc zauważyłeś, anomalia w kondycji twoich oczu lub oddychania, które nasilają się gdy jesteś w pracy, zgłoś to do swojego przełożonego, który na pewno szybko zorientuje się czy to nie kwestia klimatyzacji.

Wentylacja, klimatyzacja i inne tego typu środki oczyszczania powietrza są zależne od naszej uwagi. Ściślej rzecz ujmując to odpowiednie działanie tych przyrządów jest uzależnione od tego jak często wymieniamy elementy lub sprawdzamy je za pomocą odpowiedniego sprzętu. Jak powszechnie wiadomo jakość komfortu miejsca pracy jest czymś na czym nie wolno oszczędzać.