Do działań związanych z karmieniem zwierząt można podchodzić na wiele różnych sposobów i coś o tym wiem, ponieważ zajmowałem się już naprawdę różnymi gatunkami. Karmę dla królika zawsze starałem się dopasować do konkretnego osobnika i indywidualnych szczegółów związanych z okolicznościami. Przynosiło to naprawdę zadowalające efekty.

Kilka wskazówek dotyczących karmienia królików

najlepsza karma dla królikaOmawianie tego ważnego zagadnienia należy rozpocząć od wyjaśnienia, że króliki można podzielić ze względu na zwierzęta typowo ozdobne i traktowane jako pupile lub też takie, które trzyma się ze względu na mięso i futro. W tym drugim przypadku opłacalność hodowli zależy w dużej mierze od kosztów związanych z karmieniem zwierząt i ilości trzymanych osobników. Praktycznie zawsze, kiedy zajmowałem się takimi zwierzętami, oczekiwałem, że będą wynikały z tego pewne korzyści. Poszczególne składniki ich posiłków włączyłem jednak w taki sposób, aby mogły mieć dostarczone wszystkie potrzebne substancje i było to doskonale widać po jakości ich futra czy też po prostu szybkim przyroście masy. Najlepsza karma dla królika to na przykład suszone zioła. Przy koszeniu trawy na siano zawsze starałem się dbać o to, aby były tam różne potrzebne składniki. Wiem jednak, że takie produkty można kupić również w workach o różnej pojemności. Są to produkty reprezentujące wysoką jakość.

Były suszone w taki sposób, aby wszystkie cenne składniki zostały w tych ziołach zachowane. Poza tym można kupić jeszcze gotową paszę powstającą z połączenia różnych nasion. Często taki pokarm przygotowywałem samodzielnie, łącząc na przykład owies, pszenżyto, kukurydzę i inne składniki. Dzięki takiemu karmieniu króliki miały dużo pokarmu dla młodych. Takich najlepszych karm może być więcej.