Alkoholizm to okrutna i podstępna choroba. Jednak najgorsze jest to, że dzieci które dorastają w otoczeniu alkoholików, mają spore problemy w dorosłym życiu. Często nie radzą sobie z traumą i muszą szukać profesjonalnej pomocy u psychologów i psychoterapeutów. 

Kto w Warszawie leczy syndrom DDA?

dda warszawaZacznijmy od wyjaśnienia enigmatycznego, dla niektórych, skrótu DDA. To nic innego jak Dorosłe Dzieci Alkoholików. O tym, jakie mają problemy w życiu dorosłym i jakie są konsekwencje dorastania w rodzinach, w których alkohol był obecny od zawsze, opowiemy w dalszej części tekstu. DDA dorastają w świecie chaosu, w którym wszystko kreci się wokół alkoholu, w świecie pełnym kłótni oraz nierzadko przemocy domowej. W dorosłe życie wchodzą z potężnym bagażem złych doświadczeń, które często maja decydujący wpływ na ich dalszy los. DDA to niekiedy ludzie, którzy całkowicie nie radzą sobie z rzeczywistością, gdyż nie posiadły odpowiednich do tego umiejętności. To często osoby żyjące nawet na marginesie własnej rodziny, szczególnie w przypadku gdy oboje rodziców było uzależnionych od alkoholu. Jeżeli interesuje nas terapia dla DDA Warszawa jest odpowiednim miejscem żeby ją rozpocząć. Tutejsi specjaliści od tego syndromu posiadają wieloletnią praktykę i doświadczenie, które jest nieocenione szczególnie w ciężkich przypadkach. Terapia DDA na początku ma za zadanie poprowadzić taką osobę do przebaczenia. Potem jest uczona zdobywania nowych umiejętności, zaś na samym końcu ma miejsce budowanie nowej tożsamości.

Co ciekawe, termin DDA, ukuli pacjenci, którzy sami zaczęli domagać się specjalistycznych, celowanych terapii. Tym terminem określa się niedawno powstałą dziedzinę zaburzeń, związanych z dorastaniem w rodzinie, w której alkohol stanowił oś problemu.