Nowoczesny grill węglowy od marki Weber został stworzony z myślą o wszystkich osobach, które uwielbiają tradycyjne grillowanie na brykiecie. Jest on dużo bardziej rozbudowany niż tradycyjne grill, ponieważ posiada wiele nowoczesnych funkcji. W ten sposób grillowanie stało się jeszcze łatwiejsze, a także bezpieczniejsze kiedy uczestniczą w nim dzieci.

Co posiada nowoczesny grill performer?

grill weber performerPrzede wszystkim ten grill posiada system wymiennych środków, dzięki którym możemy grillować na specjalnych częściach takich jak patelnia czy też kościołek żeliwny, a nie tylko na ruszcie. Dodatkowo te specjalne wymienniki pozwalają na takie wkłady jak ten do pieczenia pizzy albo do tworzenia gofrów. Grill Weber performer posiada również wbudowany w pokrywie termometr, dzięki czemu w łatwy sposób możemy utrzymać odpowiednią temperaturę. Na pokrywce został zamontowany specjalny uchwyt z duroplastu, dzięki czemu możemy go zdejmować bez używania rękawiczek. Poniżej stalowego rusztu zostało zamontowane specjalne ruszt na brykiet. Bardzo dobrym rozwiązaniem w tego typu modelu jest to, iż sam brykiet możemy rozsypać na dwa sposoby. Możemy tutaj zastosować metodę bezpośrednią, czyli sypiamy brykiet na całą powierzchnię albo też wykorzystać metodę pośrednią i wsypać brykiet tylko do specjalnych koszy. Dodatkowo grill Weber performer został osadzony na nowoczesnym wózku, dzięki czemu jest bardzo łatwy w transporcie.

Grill ten posiada również składany blat, dzięki czemu po rozłożeniu go będziemy mogli przygotowywać wszystkie potrawy. Z prawej i lewej strony grilla zostały zamontowane specjalne uchwyty do zawieszania akcesoriów. Takie dodatkowe wyposażenie tego nowoczesnego grilla sprawia, że grillowanie na brykiecie stało się bardzo przyjemne i bardzo łatwe.