Dziś wiele osób wyprowadza swoje psy bez kagańców. Na wsiach natomiast zdarza się, iż naprawdę potężnej postury psy biegają samowolnie. Nikt ich nie kontroluje. Oczywiście kochamy psy i są one naszymi domowymi pupilami. Jednak to wciąż zwierze, które może stanowić zagrożenie.

Jak pozyskać odszkodowanie?

odszkodowanie za pogryzienie przez psaNiestety zdarza się, że takie psy atakują ludzi. Nie są to niestety sytuacje rzadkie. Psy czasem czują się zagrożone, były źle traktowane przez właścicieli czy też są głodne. Takie czynniki mogą wpłynąć na to, że staną się one po prostu agresywne. Dlatego też należy unikać takich sytuacji, by znaleźć się sam na sam z takim psem. Nie zawsze to jednak zależy od nas. Taki wypadek może zdarzyć nam się wszędzie, nawet na środku ulicy. Jak się wówczas zachować? Bardzo często ogarnia nas strach i gdy tylko udaje nam się oswobodzić, staramy się jak najszybciej uciec. Tymczasem przede wszystkim powinniśmy szybko szukać właściciela. Jeśli stało się nam coś poważnego, jedziemy na obdukcję. Możemy w tym czasie powiadomić rodzinę i policję o zaistniałej sytuacji. Wszystko po to, by jak najszybciej odnaleźć właściciela. Bowiem odszkodowanie za pogryzienie przez psa to jedno, drugie to natomiast wścieklizna. Musimy jak najszybciej się dowiedzieć, czy pies jej nie miał. Następnie jeśli uda się odnaleźć właściciela psa, powinniśmy wystąpić o odszkodowanie. Jego wysokość będzie oczywiście zależała od tego, jak bardzo zostaliśmy w tej sytuacji poszkodowani. Zawsze jednak powinniśmy dochodzić swoich praw.

Obecnie mnóstwo osób decyduje się na walkę o odszkodowanie. Jeśli dzieje nam się krzywda, nie powinniśmy zamiatać tego pod dywan. Każde takie odszkodowanie sprawia, że właściciele myślą o tych kwestiach i lepiej pilnują swoich psów. Przysłużymy się zatem także i społeczeństwu.