Drony, nazywane maszynami przyszłości, już teraz są jednym z najbardziej dochodowych przedsięwzięć obecnego wieku. Nie tylko dlatego, że pozwalają na fotografię z pozycji “lotu ptaka” (co jest szczególnie istotne w czasach mocnego zaangażowania się społeczeństwa w popularne serwisy społecznościowe), ale również dlatego, że posiadają masę innych zastosowań komercyjnych, które niektórym mogą wydawać się wyciągnięte z filmów science fiction.

SYMA – prekursor najlepszych dronów

tani dron syma x8Drony zawładnęły światem mniej więcej w 2015 roku, kiedy ich popularność stała się tak olbrzymia za sprawą niesamowitych filmów umieszczanych na popularnym serwisie filmowym. Pojawienie się tych latających maszyn sprawiło również, że wiele przedsiębiorstw i branży gospodarczych, musiało stworzyć przepisy dotyczące użytkowania dronów w niektórych przestrzeniach powietrznych (np. po wypadku z udziałem drona, kiedy latająca stacja wpadła w silnik samolotu, linie lotnicze zakazały ich używania w obrębie lotnisk). Jednak pomimo kilku wypadków związanych z nieodpowiedzialnym użytkowaniem drona, inżynierowie z całego świata próbują cały czas je udoskonalać, aby za kilka lat potrafiły one dostarczyć przesyłki, wybudować dom oraz naprawić drogi. Kiedy specjaliści z firmy modelarskiej SYMA (ich dziełem jest m.in. tani dron SYMA X8, który został wielokrotnie nagrodzony odznaczeniem “najlepsza jakość roku”) postanowili stworzyć urządzenie do wykorzystywania w dużych przedsiębiorstwach w branży budowlanej, nie spodziewali się, że drony mogą być aż tak inteligentne. A wszystko to za sprawą programistów, którzy “nauczyli” drony odnajdywać się w konkretnej przestrzeni i – za pomocą czujników oraz mapowaniu – współgrać z innymi dronami.

Bez wątpienia jesteśmy świadkami przełomu, który pozwala na wykorzystywanie statków latających do niebezpiecznych prac. I chociaż wiele modeli nigdy nie będzie w zasięgu naszych rąk, polecamy rozwijanie umiejętności przy pomocy dronów typu SYMA X8, bo z całą pewnością, taka umiejętność może okazać się nieoceniona w nowoczesnym świecie latających robotów.