Kiedy wreszcie zdałam prawo jazdy nie mogłam się doczekać, aż wreszcie zakupie auto i będę mogła jeździć na zajęcia samochodem, a nie autobusem jak dotychczas. Choć początkowo po zakupie samochodu rzeczywiście było mi łatwo, tak z czasem codzienny przymus otwierania garażu i bramy wjazdowej oraz zamykania ich za sobą zaczął być dla mnie męczący.

Siłowniki do bram

nowoczesna automatyka do bramyNie należę do osób leniwych, jednak gdy codziennie rano musiałam otwierać obie bramy i zamykać je za sobą, oraz powtarzać tę czynność po powrocie z zajęć, które nierzadko odbywały się do późnych godzin szybko czynność ta zaczęła być dla mnie bardzo męcząca. Zimą często nawet decydowałam się nie wjeżdżać do garażu skoro i tak rano miałam jechać autem na studia. Pewnego dnia mój tata powiedział, że znalazł na to rozwiązanie i początkowo sądziłam, że chce wymienić naszą starą bramę skrzydłową na nową, ale okazało się, że tym rozwiązaniem była nowoczesna automatyka do bramy którą zainstalował nie tylko przy bramie wjazdowej, ale i też tej garażowej. Oznaczało to, że od tego momentu mogliśmy wyjeżdżać z garażu otwierając zdalnie obie bramy pilotami i zamykając je za sobą bez przymusu wychodzenia z samochodu. Ten pomysł okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, który niesłychanie poprawił nasz codzienny komfort. 

Zdalne otwieranie obu bram jest naprawdę bardzo wygodnym rozwiązaniem, które natychmiast po zainstalowaniu mechanizmu się docenia. Oprócz tego, że samo korzystanie z bramy jest wygodniejsze, jest ono także bezpieczniejsze. Jak się okazało automatyka, którą tata zainstalował ma wbudowane czujniki, dzięki którym brama nie zamknie się, gdy akurat przejeżdżamy przez nią autem, lub gdy cokolwiek stoi jej na przeszkodzie. To ogromna zaleta zważywszy na to, że jak wiemy bramy lubią same się zamykać.