Bycie świeżo upieczoną mamą to dla kobiety ogromne wyzwanie. Świat dosłownie staje na głowie i trzeba się odnaleźć w całkowicie nowej roli. Dlatego warto się odpowiedni do tego przygotować. Nie mówię tutaj tylko o zdobyciu odpowiedniej wiedzy, ale także o skompletowaniu wyposażenia, które ułatwi nam nowe obowiązki.

Bielizna ułatwiająca karmienie piersią

bielizna do karmieniaOprócz wyprawki dziecięcej warto pochylić się nad ofertą przedmiotów dla przyszłej mamy. Są to głównie rzeczy, które ułatwią nam opiekę nad niemowlęciem. Jednym z takich istotnych produktów jest bielizna do karmienia. Taki biustonosz wyposażony jest w specjalne zakładki odpinane lub też wysuwane, zależnie od modelu, które umożliwiają odsłonięcie sutka. To bardzo przydatna rzecz, kiedy decydujemy się karmić piersią lub ściągać pokarm laktatorem. Zamiast męczyć się ze zdejmowaniem ubrań i niepotrzebnym negliżem, możemy w szybki i prosty sposób nakarmić dziecko. Sama miałam obiekcie kupując swoja pierwsza bieliznę do karmienia. Martwiłam się, że nie będzie po prostu wygodny. Szczerze mówiąc to nie zawiodłam się na nim. Karmiłam córkę piersią przez trzy miesiące i używając bielizny do karmienia czułam się naprawdę komfortowo. Nawet kiedy przyszło mi w niej spać. Miałam więcej czasu na skupianie się na moim maleństwie, niż na przejmowaniu się jak ją nakarmię na przyjęciu rodzinnym, czy w galerii handlowej.

Dbając o siebie i o swoje potrzeby zyskujemy nie tylko komfort czy ułatwienie codziennych zadań, ale także najcenniejszy czas spędzony z naszym niemowlęciem. Świeżo upieczone matki w moim odczuciu powinny otaczać się pomocnymi produktami, aby jak najlepiej odnaleźć się w nowej roli. Niezależnie od tego, czy to bielizna do karmienia, czy nosidełko warto inwestować w siebie i zaopatrzyć się w kilka niezbędnych drobiazgów.