Chciałam zmienić coś w swoim salonie. Niby wszystko wyglądało całkiem nieźle, ale brakowało ,,tego czegoś”.  Zestaw wypoczynkowy (sofa plus fotele) był bardzo wygodny i chciałam go zachować. Kolorystyka wnętrza też wydawała mi się dobra. Nadal jednak brakowało jakiegoś dekoracyjnego elementu, który nadałby charakteru pokojowi dziennemu.

Dekoracyjna cegła biała

biała cegła z fugąMyślałam o zakupie jakiegoś dywanika pod stolik kawowy, zawieszeniu plakatów na ścianie, czy zakupie ozdobnych tekstyliów, typu poduchy czy narzuta. Przeglądałam jednak produkty w różnych sklepach internetowych i na nic nie mogłam się zdecydować. Zawsze coś mi w danej rzeczy przeszkadzało. Wtedy w oko wpadła mi biała cegła z fugą. Taka cegła jest łatwa w montażu, bo nie trzeba jej fugować. Sprzedawana była na metry kwadratowe, więc nie musiałam brać dużej ilości. Poza tym podobał mi się fakt, iż miała gładką, lśniącą, białą powierzchnię. Salon miałam urządzony w stylu minimalistycznym, więc cegła czerwona by tam po prostu nie pasowała. Atutem była też trwałość cegły i fakt iż jej czyszczenie nie sprawia problemów. Taka tapeta z czasem może odchodzić od ściany, naklejki to tym bardziej. A jak się daje dodatkowe warstwy farby strukturalnej, czy maluje wzorki to potem trzeba je szlifować, jak chce się przemalować ściany by nic nie przebijało. Cegła jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne, jak również na działanie różnych środków czyszczących.  Wystarczy ją zresztą przetrzeć szmatką i gotowe.

Jestem bardzo zadowolona z zakupionej cegły. Na ścianie mojego salonu prezentuje się ona doskonale. Niby nie ma wyrazistego koloru ani wzoru, a jednak wprowadza ciekawy akcent to pomieszczenia. Jej montaż nie stanowił dla mnie wyzwania, a całość jak na razie świetnie się trzyma.