Jeśli Twoim jedynym narzędziem pracy jest pojazd samochodowy, warto jest go dodatkowo zabezpieczyć. Możesz zainstalować w podwoziu lokalizator GPS. Zazwyczaj udzie kojarzą to z filmami szpiegowskimi i myślą, że taki sprzęt jest bardzo drogi. Jednak jak przeanalizujesz koszt tego urządzenia, stwierdzisz, że naprawdę warto jest je mieć. Lokalizatory są bardzo często używane przez taksówkarzy oraz właścicieli pojazdów luksusowych.

Lokalizator GPS do samochodów

lokalizator gps do aut - cenaTaki lokalizator nie jest wcale niczym drogim. Możesz go kupić za mniej więcej sto pięćdziesiąt złotych. Oczywiście możesz do tego dołożyć także osprzęt dodatkowy ale nie jest to obowiązkowe. Jeśli interesuje Cię zwykły lokalizator GPS do aut – cena nie będzie dla Ciebie problemem. A co z dodatkami? Jakie mamy możliwości? Możesz go połączyć ze specjalną aplikacją, która wskaże Policji, w którym miejscu poszukiwać samochodu w przypadku kradzieży. Do tego możesz doliczyć urządzenie, które ma sprawić, że lokalizator nie zostanie zagłuszony w żaden sposób. W niektórych lokalizatorach GPS znajdują się także sygnały dźwiękowe. Jest to przydatne na dużych parkingach, jeżeli nie pamiętasz, w którym miejscu  zaparkowałeś. Inne zastosowanie jest wtedy, kiedy widzisz, że ktoś dziwnie się zachowuje w pobliżu Twojego pojazdu. Możesz włączyć dźwięk, który sprawi, że taka osoba zostanie zdezorientowana i odejdzie. 

Takie lokalizatory mają jeszcze jedno, praktyczne zastosowanie. Cena ubezpieczenia pojazdu wyposażonego w lokalizator bardzo spada. Zapłacisz dużo mniejszą składkę, ponieważ w przypadku ewentualnej kradzieży będzie można szybko pojazd namierzyć. Wszystkie ubezpieczalnie zwracają na to uwagę. Lokalizator dużo nie kosztuje, a może naprawdę okazać się potrzebny w niektórych przypadkach.