Największym wyzwaniem chyba we wszystkich miastach jest skuteczne utrzymanie czystości. Przy tylu tysiącach osób, które codziennie przechodzą ulicami miast, odwiedzają parki czy korzystają z komunikacji miejskiej, jest to naprawdę zadanie na dużą skalę. Na szczęście społeczna świadomość dbania o środowisko cały czas rośnie. Miasto również dba o to, żeby wyeliminować problem śmieci w niepożądanych miejscach. 

Projekt koszy na śmieci

kosze na śmieci zewnętrzneKażdy, kto mieszka w dużym mieście, doskonale wie, jak szybkie życie się tam toczy. Morze ludzi przechodzi ulicami miasta. Ilość ta zwiększa się mocno, kiedy do danej miejscowości przybywają na uczelnię studenci. Sporym wyzwaniem dla zarządu miejskiego jest utrzymanie w tak obleganych miastach czystości. Na szczęście świadomość społeczeństwa na temat ekologii rośnie i śmiecimy coraz mniej, ale nadal śmiecimy. Na każdym kroku powstaje coraz więcej pomysłów na to, żeby utrzymywać czystość. Niedawno, na przykład, jedno z miast Polski ogłosiło konkurs na atrakcyjne kosze na śmieci zewnętrzne, które miałyby zachęcać do wyrzucenia papierków właśnie do nich. Do tej pory, bowiem, kosze, które pojawiają się w miastach, mają zwykłe kształty i kolory. Powstało więc mnóstwo projektów na kolorowe kosze o ciekawych kształtach, które przygotowali artyści z różnych stron naszego kraju. Nagrodę główną wygrał projekt, prezedstawiający kosze na śmieci wykonane z surowców wtórnych, bardzo kolorowe i unikalne zarazem. Z racji tego, że projekt ten został stworzony przez doświadczonego projektanta, wszystkie kosze mają być umiejętnie wkomponowane w architekturę miasta. 

Od wielu już lat dużą wagę zaczęliśmy przywiązywać do zagadnień ekologicznych. Dotyczą one między innymi utrzymaniem czystości w miastach, co nigdy nie należało do najłatwiejszych zadań. Żeby zachęcić mieszkańców miast do sprzątania po sobie, organizowane są na przykład projekty na atrakcyjne kosz na śmieci.