Dolny Śląsk jest województwem, które cechuj ogromne zróżnicowanie kulturowe. W związku z tym, że jest to kraina do której od wieków napływali cudzoziemcy, zawsze pozostawiali po sobie kulturowy ślad. Oprócz tego dolnośląskie góry i wyżyny cechują się zapierającym dech w piersiach wyglądem i ukrywają wiele ciekawych atrakcji, które warto obejrzeć przy okazji odwiedzin, a jedną z nich jest miasto ze skały ukryte w Sudetach.

Błędne Skały w Kudowie Zdrój

kudowaSkalne miasteczko to jedna z najpiękniejszych atrakcji na Dolnym Śląsku. Cała Kudowa Zdrój, w której znajdują się Błędne Skały to miejscowość uzdrowiskowa, czyli bogata w naturalne minerały i korzystnie wpływająca na zdrowie. Znajduje się ona w górach Sowich, a więc w polskim paśmie gór – Sudetach. Skalne miasteczko, jak sama nazwa mówi, to zbiór zapierających dech w piersiach, wysokich skał znajdujących się na wysokości prawie 900 m n.p.m. które tworzą wąskie korytarze, kryjówki i labirynty, a wejście kojarzy się z prawdziwym, widowiskowym miastem ze skał. Wybór tej atrakcji jest dobrym rozwiązaniem dla całej rodziny. To co ciekawe w uzdrowisku Kudowa, to jej przeszłość filmograficzna. Wiele znanych w całym świecie produkcji filmowych były kręcone właśnie w tym miejscu, a Skalne Miasteczko tworzyło niezwykłe, magiczne scenerie znane z filmu Opowieści z Narni. Oprócz tego w Kudowie znajdziemy wiele innych atrakcji, takie jak Kaplica Czaszek. To tajemnicze miejsce jest warte obejrzenia i wysłuchania historii jej powstania.

Urlop na południowym-zachodzie naszego kraju to doskonała alternatywa na konstruktywnie spędzony czas całej rodziny. Znajdziemy to wiele atrakcji turystycznych, ale samo ukształtowanie powierzchni, niezwykłe widoki, góry, lasy i jeziora stanowią wartość, obok której nie można przejść obojętnie.