Nie każdego stać na zakup nowego skutera inwalidzkiego, który może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się kupno skutera używanego. W sieci można znaleźć wiele ogłoszeń ze skuterami dla osób niepełnosprawnych w bardzo atrakcyjnych cenach.

Skutery umożliwiające jazdę po różnych powierzchniach

tani skuter elektryczny inwalidzkiSkuter elektryczny zapewnia seniorom i niepełnosprawnym stabilność w trakcie jazdy. Jest to ogromna zaleta. Nie trzeba się martwić o to, że osoba niepełnosprawna wywróci się lub spadnie z pojazdu. Nie ma takiej możliwości, bo w skuterze znajdują się odpowiednie zabezpieczenia. Poza tym nie są to skutery, które posiadają dwa kółka i wymagają utrzymywania równowagi. W skuterach dla niepełnosprawnych są zazwyczaj trzy, a czasami nawet cztery koła. Taki tani skuter elektryczny inwalidzki może być używany nie tylko na podłożu utwardzanym. Można jeździć skuterem po terenach nieutwardzonych, a nawet po wybojach. W miesiącach zimowych również możliwe jest korzystanie ze skutera inwalidzkiego. Bez problemu można takim skuterem zjechać z górki lub wjechać pod stromą górę. Kolejną zaletą skutera inwalidzkiego jest to, że urządzenie takie jest bardzo lekkie. Bez problemu można je zmieścić w bagażniku samochodu. Dzięki temu możliwe jest np. przewiezienie osoby niepełnosprawnej oraz skutera inwalidzkiego do galerii handlowej. W galerii taka osoba może poradzić sobie już samodzielnie (możliwe jest wjechanie do galerii na takim skuterze).

Skuter można też zabrać ze sobą na wakacje, jeśli jest taka potrzeba. Na pewno skuter jest sposobem na to, by ponownie zaktywizować osoby starsze i z niepełnosprawnościami. Urządzenie nie kojarzy się jednoznacznie z chorobą. Design skutera jest modny i dynamiczny. Niepełnosprawny może poczuć się znowu niezależnie i pewnie.