Nikt nie jest zadowolony kiedy jego rodzina się rozpada. Moim największym zmartwieniem było to, że mój mąż chciał, aby to z nim mieszkały nasze dzieci. Oczywiście nie zgodziłam się na to, ale potrzebowałam pomocy prawnika. Wiedziałam, że sama absolutnie nie poradzę sobie z tym. Zwłaszcza, że nie jestem mecenasem.

Kiedy pomoc adwokata jest niezbędna?

adwokat prawo rodzinne WrocławSporo czasu zajęło mi znalezienie kompetentnej osoby. W poszukiwaniach kierowałam się trzema kryteriami: adwokat prawo rodzinne Wrocław. Musiał być to prawnik, który specjalizował się w prawie rodzinnym oraz najlepiej, aby pracował we Wrocławiu, gdzie na co dzień mieszkałam. Dzięki koledze koleżanki, udało mi się znaleźć panią mecenas, która praktycznie od razu zgodziła się mnie reprezentować w sądzie. Ważne jest, aby być całkowicie szczerym ze swoim adwokatem, aby ten mógł być przygotowanym na każdą ewentualność. Przede wszystkim zależało mi na tym, aby dzieciaki zostały ze mną. Mój obecny jeszcze mąż, Kamil, mógłby je zabierać co drugi weekend do siebie oraz dwa razy w tygodniu. Nie widziałam powodu, dla którego miałabym się mścić na niego. Szkoda tylko, że on w tym wszystkim próbował postawić naszych synów w trudnej sytuacji. Dlatego też zdecydowałam się na rozmowę z nim w obecności adwokatów. Chciałam się dogadać, ale wiedziałam, że bez osób trzecich nie uda nam się dojść do porozumienia. Rodzice nauczyli mnie, że jeśli nie mam w jakiejś dziedzinie całościowej wiedzy, praktyczniej jest zgłosić się do osoby, która ma odpowiednie kwalifikacje do tego. Tego zamierzałam się właśnie trzymać.

Nie jestem zwolenniczkom włączania osób trzecich w swoje problemy, ale są pewne sytuacje, kiedy nie ma innego rozwiązania. Z pomocą pani mecenas mimo wszystko próbowałam wszystko rozwiązać polubownie, aby nasi synowie nie byli postawieni w niezręcznej lub kłopotliwej dla nich sytuacji. Ich dobro liczyło się dla mnie na pierwszym miejscu.